Yönetim Kurulu Başkanı

Alper Küçük
McHan Şirketler Grubu
Yönetim Kurulu Başkanı

1983 Ankara doğumlu olan Alper Küçük aslen Kayserilidir. Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen bir telekomünikasyon şirketinde proje yöneticisi, kurumsal mimar ve yönetici pozisyonlarında görev aldı.

Yüksek lisans eğitimini “Duygusal Zeka” ve “Psikolojik Sermaye” kavramları üzerinde yaptığı çalışmalar ile tamamlamıştır. Doktora tezinde “Siber Güvenlik ve Davranışsal Boyutları” üzerine odaklanarak akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

2009 yılından itibaren eğitim ve teknoloji alanında çeşitli projeler geliştiren, melek yatırımcı ve girişimci olarak bu ekosisteme katkı sunan Alper Küçük, teknoloji alanında siber güvenlik, eğitim alanında ise her an her yerde kendi kendine öğrenmeye olanak sağlayan Ubiquitous Learning metodolojileri üzerine odaklanmaktadır.

2012 yılından itibaren k12 seviyesinde hizmet veren bir eğitim şirketi de kuran Alper Küçük aynı zamanda uluslararası platformda birçok ülkede paydaşlarına katkı sunan Edubiqu isimli online eğitim platformunun kurucusudur.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.